Jedlička Grafický Design
Další projekty

Firemní styl Vizuální styl

HC Balíci

Logo HC Balíci Dětské body HC Balíci Minidres HC Balíci
Dres HC Balíci HC Balíci výsledek zápasu

HC Balíci je amatérský hokejový tým, kterého jsem členem. Jezdili jsme několik let po ledě jen tak bez chráničů a bez názvu, potom s chrániči a s dresy všech možných klubů, až jsme dosáhli takových kvalit, že jsme si zasloužili jméno klubu a vlastní dresy. :-)

Tento tým je moje srdcová záležitost. Hrajeme hokej opravdu pro radost. Nehrajeme žádnou ligu, tedy nehrozí, že by hráli jen ti nejlepší a ostatní zahřívali lavičku. Do tohoto projektu jsem se pustil s velkou chutí. Vymyslel jsem název, logo a navrhl dresy, k tomu jsem vytvořil pár artiklů pro naše fanoušky.

Logotyp

Jsme zkrátka Balíci z vesnic. Nejdříve jsem přemýšlel nad balíkem slámy, ale nepřipadal mi dost atraktivní pro znak hokejového týmu. Pak jsem si prohlédl desítky znaků hokejových i jiných sportovních týmů. Medvědi, panteři, mustangové… kohout! Na vesnici je (býval) na každém dvorku, naparuje se a vypadá na pohled dobře, i když toho vlastně moc neumí. To jsme přesně my!

Vývoj logotypu
2013/05 Tvorba logotypu

Po uhlazení prvotní kresby vznikl finální logotyp. Musel být použitelný jak na bílem, tak na černém podkladu, což jsou dvě barvy dresů, v nichž proti sobě hrajeme.

Výsledný logotyp bílý podklad
2013/05 Výsledný logotyp
Výsledný logotyp černý podklad
2013/05 Výsledný logotyp

Dres

Jak je zřejmé z úvodního textu, hlavním úkolem bylo vytvořit dresy. Obě sady dresů spojují červené prvky a logo.

Dres černý
2013/10 Dres černý
Dres bílý
2013/10 Dres bílý
Dres bílý zadní strana
2013/10 Dres bílý zadní strana

Minidres

Pokud fandíte nějakému sportovnímu týmu, určitě znáte i nabídku jejich fanshopů. Jedním z klasických artiklů je minidres. A tak se dnes Balíci prezentují i mimo ledovou plochu fešáckými minidresy v autech.

Minidres
2014/11 Minidres

Dětské body

Dětské body byla moje vlastní iniciativa. Jako hrdý otec jsem chtěl nějaký slušivý obleček pro svou dcerku. Inspiroval jsem se u dupaček HC Kometa Brno, které jsme s manželkou kupovali synovci.

Dětské body - Zadní strana
2015/07 Dětské body — Zadní strana
Dětské body - Přední strana
2015/07 Dětské body — Přední strana