Jedlička Grafický Design
Další projekty

Firemní styl Vizuální styl

Optik Lukáš

Logo Optik Lukáš
Optika
Stůl v optice

Jeden z mých nejlepších kamarádů začal po mnoha letech v zaměstnání podnikat, a to chce velkou kuráž. Založil si v Boskovicích novou optiku. Požádal mě o pomoc s vytvořením loga. A jak to tak bývá, logo odstartovalo větší projekt.

Pokud na svoje displeje špatně vidíte, tak Lukášovu optiku navštivte. Garantuji vám, že odejdete se slušivými brýlemi za rozumnou cenu a s příjemným pocitem, že někteří lidé dělají svou práci dobře, rádi a s úsměvem.

Logotyp

Když někoho znáte přes 20 let, víte o něm skoro všechno. O to jde práce rychleji. Začali jsme u logotypu. Jak Lukáš říká, chce postavit svoji optiku na svém „ksichtu“. Logo se tedy od začátku ubíralo tímto směrem:

Vývoj logotypu
2014/08 Tvorba logotypu

Lukáš zvolil jednoduchý a přímý název — Optik Lukáš. Výsledný logyp se pak skládá z piktogramu jeho tváře a názvu. Společně s architektem a kamarádem Mirkem Levem jsme vytvořili několik barevných vzorů, které se dále použily na čalounění nábytku v optice. Barevnost loga vyšla z vybraných vzorů. Logo jsem aplikoval na firemních materiálech.

Výsledný logotyp
2014/08 Výsledný logotyp

Vizitka

Jakmile jsme dokončili logo do interiéru vznikající optiky, potřeboval se Lukáš prezentovat i mimo optiku svým obchodním partnerům.

Vizitka
2014/10 Vizitka

Zákaznická karta

Když jde všechno tak, jak má, přichází do obchodu zákazník. Lukáš potřebuje zakázky nějak evidovat. Zákaznická karta obsahuje vše potřebné k tomu, aby se zorientoval Lukáš i zákazník. Odtrhávací část pak slouží zákazníkovi jako doklad k objednávce.

Zákaznická karta
2014/08 Zákaznická karta

Plakáty

Lukáš hledal způsob, jak se v Boskovicích zviditelnit. Našel si volný prostor pro reklamu v průchodu obchodní pasážeFáberka. Vytvořili jsme proto tento plakát (150 × 100cm), na kterém Lukáš ukazuje, kde je jeho nová optika. Do QR kódu přidal malé překvapení pro nové zákazníky (viz levý obrázek).

Přesně po roce jsme vytvořili plakát k výročí otevření se speciální akcí. Lukáš nabízí ke každé zakázce v září láhev šampaňského zdarma (viz pravý obrázek).

Plakát Fáberka
2015/02 Plakát Fáberka
Plakát k výročí
2015/09 Plakát k výročí

Dárkový poukaz

Vánoční svátky přinesly další úkol — připravit pro Lukášovy zákazníky dárkové poukazy.

Dárkový poukaz
2014/12 Dárkový poukaz

Facebook

Místo webových stránek jsme zvolili Facebook. Lukáš zde zveřejňuje novinky z optiky a lidé zde hodnotí jeho služby a lajkují a lajkují a lajkují.

Facebook
2014/08 Facebook