Jedlička Grafický Design
Další projekty

Firemní styl Vizuální styl

Pila Lipůvka

Logo Pila Lipůvka Internetové stránky Metr Pila Lipůvka
Ceník Pila Lipůvka

Majitel pily na Lipůvce pan Hloušek mě oslovil, abych mu pomohl vytvořit nové logo a moderní webové stránky pro jeho firmu. Mám dřevo rád nejen kvůli svému příjmení, a tak jsme se pustili do díla.

Pila na Lipůvce je tradičním prodejcem dřeva pro truhláře, stavebníky, modeláře i pro ty, co se jen potřebují v zimě zahřát teplem ze dřeva. Pokud pracujete se dřevem, rozhodně Vám zde dobře poradí a nabídnou vhodný materiál.

Logotyp

Někdy se mi povede vytvořit logotyp během několika minut a někdy to trvá i týdny. U tohoto logotypu jsem měl docela jasnou představu, ale realizace se mi pořád nedařila. Chtěl jsem spojit symbolicky lípu a pilu (to je ale překvapení :-) ). Zde se můžete podívat na několik pokusů:

Vývoj logotypu
2015/01 Tvorba logotypu

Několikrát jsem zkoušel v návrzích propojit list lípy a pilu. Nedařilo se mi ale spojit ostré hrany listu s ostrými zuby pily. Pak přišla spásná myšlenka a spojil jsem list s kotoučem žilkami listu. Piktogram navíc tvoří košatou korunu stromu.

Výsledný logotyp
2015/03 Výsledný logotyp

Web

Původní webovky obsahovaly několik malých podstránek vycpaných univerzálním textem. Důvod k vytvoření nových stránek nebyl jen zastaralý vzhled, ale také nové služby, které pila začala nabízet. Navrhl jsem udělat moderní jednostránkový web. Vzhledem k objemu informací to byla dobrá volba. Myslím, že stránky jsou jednoduché, přehledné a nenáročné pro aktualizaci. Pokud máte chuť, podívejte se naživo.

Internetové stránky
2015/04 Webové stránky

Ceník

Prozatím jediný dokument, který jsem pro pilu vytvořil, je ceník dřeva a služeb. Mým cílem byl dokument ve stejném stylu jako webové stránky.

Ceník - strana 1
2015/04 První strana ceníku
Ceník - strana 2
2015/04 Druhá strana ceníku
Ceník - strana 3
2015/04 Třetí strana ceníku

Metr

Vždycky mám radost, když se logo tiskne na něco jiného, než je papír nebo fólie. Pan Hloušek si pro věrné zákazníky připravil praktický dárek v podobě metru.

Metr
2015/06 Metr

Vizitka

Jednoduchá, přehledná, papírová vizitka s jemným podkladem dřeva. V další verzi by mohly být vizitky celé ze dřeva, aby byl celkový dojem ještě silnější.

Vizitka
2015/09 Vizitka