Jedlička Grafický Design
Další projekty

Firemní styl Vizuální styl

Svatba

Logo Svatba Web Svatba
Svatba Obleceni Svatebni noviny

Naše svatba pro mě byla velká výzva ve všech směrech. Už dříve jsem připravoval materiály pro svatby, a tak jsem využil zkušeností a věnoval nepřiměřené množství času :-) vytvoření vizuálního stylu k tomuto významnému dni.

Barva svatby byla jasná od začátku, protože moje manželka Aneta má ráda fialovou barvu. Jenže ona není fialová jako fialová, a tak jsme chodili se vzorníkem a snažili se vše doladit do jedné fialové. Bylo tedy třeba jen vymyslet fialové logo a aplikovat ho na všechno možné.

Logotyp

I když svatba není jen o polibku při obřadu, přišlo mi zajímavé ho vtělit do logotypu. Je to jedna ze situací, na kterou svatebčané čekají. Anetin profil jsem kreslil snad už tisíckrát, takže to až takový úkol nebyl. Zato se svým autoportrétem jsem měl krapet problém. Pomohl jsem si kresbou nad fotkou.

Musel jsem vyřešit ještě jednu věc. Oba dva máme dlouhé vlasy, což by mohlo vést u svatebčanů s dioptriemi k záměně ženicha a něvěsty. Proto jsem Anetě přidal ještě do vlasů růži.

Vývoj logotypu
2014/06 Tvorba logotypu
Svatební logo
2014/06 Výsledný logotyp

Svatební oznámení

Vnější list oznámení s logem jsem přilepil na vnitřní, fialový papír oznámení. Oba listy jsem spojil pomocí silikonových lepíků, což se ukázalo jako dobrá volba při množství oznámení, které jsme rozesílali. Jinak bych lepil asi ještě dnes. Pro hosty, kteří byli pozváni i ke svatební tabuli, jsem do vnitřní části vlepil ještě jeden papír s pozvánkou.

Svatební oznámení - zavřené
2014/07 Svatební oznámení — zavřené
Svatební oznámení - otevřené
2014/07 Svatební oznámení — otevřené

Svatební web

Dominantou svatebních stránek bylo logo s odpočtem k datu svatby. Poté následovaly informace o místě svatby a hostiny s kresbami a celý harmonogram svatebního dne.

Svatební web
2014/08 Svatební web
Svatební web ilustrace zámecký skleník
2014/08 Zámecký skleník
Svatební web ilustrace kostel
2014/08 Ilustrace kostela
Svatební web ilustrace mapa
2014/08 Ilustrace mapa

Svatební noviny

Pokud by se na naší svatbě někdo nudil nebo si chtěl odpočinout od všeobecného veselí, mohl si přečíst svatební noviny. Docela často jsou svatební noviny zaplněny stále se opakujícími vycpávkami — například horoskopem manželů. Ani já jsem se těmto vycpávkám nevyhnul. V původní variantě měly být noviny jedním velkým komiksem, ve kterém by byly příběhy ze života nevěsty a ženicha. Pro velkou pracnost jsem nakonec vytvořil jen jeden komiks — seznámení.

Svatební noviny
2014/09 Úvodní strana
Svatební noviny
2014/09 Komiks — první strana
Svatební noviny
2014/09 Komiks — druhá strana
Svatební noviny
2014/09 Bulvár

Plakáty

Ve vstupní hale zámeckého skleníku, ve kterém se svatební hostina odehrávala, byla velká, prázdná a ošklivá tabule. Na poslední chvíli jsem vytvořil několik plakátů formátu A2. Měly nalákat na zlaté hřeby svatebního dne a večera.

Plakát - svatební láskovice
2014/09 Plakát — Svatební láskovice
Plakát - DJ Boris
2014/09 Plakát — DJ Boris
Plakát - Grajcar
2014/09 Plakát — Grajcar

Loučení se svobodou

Pozvánku na loučení se svou svobodou jsem vytvořil ve formě webu s formulářem. Jako fotku na pozadí jsem použil Williama Wallace. Původní myšlenka byla ještě lepší, a to nechat se vyfotit v kiltu na Stránské skále.

Web - rozlučka se svobodou
2014/07 Rozlučka se svobodou